Opis

21 i 28 grudnia 2018 oraz 4 stycznia 2019

Koniec grudnia i początek stycznia to kalendarzowe zamknięcie starego i otwarcie nowego roku. W te chłodne wieczory zapraszamy do kontemplacji muzyki i kosmicznych przestworzy w planetarium. Usłyszymy utwory J. S. Bacha, W. A. Mozarta i F. Schuberta, a także słynne tematy „The House of Rising Sun” i „My Way” w opracowaniu Tomasza Woźniaka (trąbka) i Aldony Nawrockiej (fortepian). Dodatkowo zabrzmią „Lunares tempora”, najnowsza kompozycja Nawrockiej zainspirowana księżycami planet naszego Układu Słonecznego.

ALDONA NAWROCKA – kompozytorka, pianistka, pedagog, absolwentka AMFC w Warszawie (kl.M. Borkowski), doktor sztuki muzycznej. Stypendystka MusikHochschule Luzern (kl. B.Skrzypczak). Uczestniczka kursów kompozycji (m.in. E.Sikora, S.Montegue, A.Brødsgaard), także Académie de Musique du XX-éme siécle w Paryżu (P.Boulez, D.Robertson), oraz organizowanej przez IRCAM Académie d’Eté (B. Ferneyhough, M-A.Dalbavie). Jest laureatką konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Wielokrotnie brała udział w interdyscyplinarnych projektach artystycznych w kraju i zagranicą, Tworzy muzykę instrumentalną, wokalną, elektroakustyczną. Pracuje jako adiunkt w UMFC.

TOMASZ WOŹNIAK – trębacz, absolwent AMFC w Warszawie, doktor sztuki muzycznej, stypendysta Ministra Kultury (Conservatoire Supérieur w Paryżu-kl.Guy Touvron). Laureat wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów, m.in. I nagroda Grand Prix - I Ogólnopolski Festiwal Trębaczy-Kalisz, I nagroda-Konkurs YAMAHY-Poznań, Nagroda Kameralna -VII Międzynarodowy Konkurs Klassik-Festival Ruhr oraz dwukrotny półfinalista Konkursu im. M. André w Paryżu. Koncertuje jako solista i kameralista współpracując z wybitnymi artystami i dyrygentami. W repertuarze posiada utwory od baroku po muzykę najnowszą. Pracuje w Polskiej Orkiestrze Radiowej. http://tomwozniaktrumpet.com/