Dlaczego trzeba być na czas?

Seanse w Niebie Kopernika ogląda się najlepiej, kiedy w sali projekcyjnej jest zupełnie ciemno. Inaczej, część wyświetlanych gwiazd jest niewidoczna. Ze względu na bezpieczeństwo i komfort widzów - osoby spóźnione nie będą wpuszczane na salę. Prosimy o punktualność! Przed seansem można wyjść na taras widokowy, z którego rozciąga się widok na Wisłę i Stadion Narodowy, a także odwiedzić kawiarnię Blue Sky.

  • prosimy o odbiór rezerwacji na 15 minut przed seansem. Do sali projekcyjnej należy udać się 5 minut przed rozpoczęciem seansu.
  • prosimy o niewychodzenie z sali w czasie seansu
  • w przypadku opuszczenia sali nie ma możliwości powrotu na seans
  • po rozpoczęciu seansu nie ma możliwości wejścia do sali projekcyjnej.

Gdzie kupić bilety do Planetarium?

W kasach planetarium lub w kasach Centrum Nauki Kopernik (ale tylko łącznie z biletem na wystawy na ten dzień). Indywidualni zwiedzający mogą kupić bilety w przedsprzedaży, zaś grupy mogą bilety rezerwować.

Bilety możesz także kupić przez system sprzedaży biletów on-line na stronie (najpóźniej na dzień przed wizytą) »

Ile kosztuje wstęp?

Sprawdź cennik biletów do Nieba Kopernika »

Czy w planetarium jest jakiś punkt gastronomiczny?

Tak. Kawiarnia Blue Sky znajduje się przy kasach do planetarium. Trzeba tylko pamiętać, że na salę projekcyjną nie można wnosić jedzenia i napojów.

Dowiedz się więcej o kawiarni »

Jak wybrać seans w Planetarium?

W Niebie Kopernika znajdują się filmy dla najmłodszych widzów, np. „Pod jednym niebem” (już od 3 lat) oraz filmy dla starszych, np. „Jesteśmy astronomami” (od lat 8), czy „Narodziny życia” (od lat 12). Przed wizytą w planetarium warto zapoznać się z opisami filmów

Jak wygląda seans w planetarium?

Seans trwa ok. 50 min i najczęściej składa się z dwóch części: POKAZU nieba prowadzonego na żywo oraz FILMU.

Ile jest miejsc?

Na sali znajduje się 139 wygodnych, odchylających się do tyłu foteli oraz jedno miejsce dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim.

Kliknij, aby powiększyć

Czy mogę wejść na salę z małym dzieckiem?

Prosimy, aby do Nieba Kopernika nie przyprowadzać dzieci młodszych niż trzyletnie. Mówi o tym regulamin oraz nasze doświadczenia: maluchy źle znoszą panującą na seansach ciemność, hałas i nadmiar bodźców wizualnych.
W przypadku wyjścia z sali (np. do toalety) nie ma możliwości powrotu na seans.

Czy seans można zobaczyć w innej wersji językowej?

Każdego z filmów i pokazów w Niebie Kopernika można wysłuchać również w angielskiej wersji językowej, niektóre także w rosyjskiej*. Słuchawki do odbioru takiej wersji można wypożyczyć w kasach przed seansem po wpłaceniu kaucji w wysokości 300 złotych lub:
- spisaniu danych z dowodu osobistego (imię, nazwisko, adres zamieszkania, PESEL) lub z paszportu ( nr paszportu);
- pozostawieniu legitymacji studenckiej bądź;
- pozostawieniu prawa jazdy.
* Filmy i pokazy dostępne także w rosyjskiej wersji językowej: Początek ery kosmicznej, Czas i przestrzeń. Niekończąca się przygoda, Na skrzydłach marzeń, Sekrety kartonowej rakiety, Podróż do miliarda słońc, Dobór naturalny – Darwin i największa z jego tajemnic, Czarne dziury: podróż w nieznane, Jesteśmy astronomami, Dwa szkiełka.

Czy są seanse z audiodeskrypcją?

Tak, obecnie mamy trzy filmy z audiodeskrypcją: „Na skrzydłach marzeń”, „Czarne dziury, „Ziemia, Księżyc, Słońce”.

Czy można nagrywać, fotografować lub filmować seans w planetarium?

Pokazów ani filmów nie można rejestrować nie tylko dlatego, że są objęte prawami autorskim,i ale także dlatego, że każde źródło światła zakłóca ich przebieg. Prosimy też o wyłączanie na czas seansu telefonów komórkowych. W sali musi być zupełnie ciemno.