Dla przedszkolaków

Do planetarium zapraszamy dzieci jak tylko skończą 3 lata. Dla dzieci w okresie przedszkolnym mamy film zatytułowany „Pod jednym niebem” opowiadający o tym, jak Wielki Ptak, znany z Ulicy Sezamkowej wybrał się na Księżyc. Przed tym filmem zawsze prezentujemy pokaz na żywo pt. „Zając Franek i gwiezdna przygoda”. Cały seans trwa około 50 minut.

Warto zostawić sobie trochę czasu przed seansem lub po nim aby zobaczyć znajdującą się w planetarium wystawę „Patrz: Ziemia”. Ekspozycja znajduje się na 3 poziomach planetarium i opowiada o obserwacjach Ziemi z kosmosu. Niektóre jej eksponaty na pewno zachęcą najmłodszych.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

  • Prosimy pamiętać o tym, żeby pojawić się przed salą projekcyjną minimum 5 minut wcześniej. Nie wpuszczamy po rozpoczęciu seansu i nie zwracamy za bilety.
  • Z seansu nie można „wyjść na chwilę” i wrócić. A więc prosimy o pozostawienie nieco czasu na skorzystanie z toalety, która znajduje się na poziomie -1, a sala projekcyjna na 2. piętrze.
  • Na sali projekcyjnej jest bardzo ciemno a obraz otacza ze wszystkich stron. Być może warto uprzedzić najmłodszych. Niektóre dzieci mogą czuć się oszołomione.
  • W planetarium znajduje się szatnia i barek, w którym można kupić kawę, herbatę, ciastka, słodycze i lody.