Walentynki pod gwiazdami

Czy nie przyjemnie jest mówić o miłości pod bezchmurnym niebem, pełnym migotliwych gwiazd? Takie cuda w lutym zdarzają się tylko w Niebie Kopernika! W tym roku Walentynki w planetarium trwają aż cztery dni i obfitują w różnorodne atrakcje.

W miłosnym repertuarze:

KSIĘGA TYSIĄCA I JEDNEJ GWIAZDY

11 lutego, godz. 19.15; 14 lutego, godz. 19.00 i 20.00

Gdy wschodzą gwiazdy, ożywają dawne historie: baśnie Szeherezady, greckie mity i średniowieczne legendy. A jakie historie mają do opowiedzenia same gwiazdy? Czym są, skąd się wzięły, jak rodzą się i umierają? Czy każda historia ma swój koniec, nawet historia Wszechświata? Podczas pokazu „Księga tysiąca i jednej gwiazdy” wyruszymy w podróż na gorące piaski pustyni, poznamy niektóre gwiazdy, zobaczymy niebo sprzed tysiąca lat, przyjrzymy się z bliska supernowej i zobaczymy kosmiczne mgławice w blasku rodzących się gwiazd.

Pokaz trwa około 45 minut i prowadzony jest na żywo przez prezenterów Nieba Kopernika. Polecany dla widzów powyżej 15 lat.
Zapoznaj się z regulaminem pokazu >>

KONSTELACJA: MIŁOŚĆ 

14 lutego, godz. 18.00
Marzy Ci się randka pod gwiazdami? Przyjdź na specjalny pokaz dla zakochanych! Pokażemy Wam najbardziej romantyczne zakątki Drogi Mlecznej, opowiemy, dlaczego w kosmosie single są w mniejszości, wyjaśnimy, dlaczego lepiej pochodzić z Marsa niż z Wenus oraz dowiemy się, gdzie w Układzie Słonecznym można znaleźć serca!

Pokaz trwa około 45 minut i jest prowadzony na żywo przez prezenterów Nieba Kopernika. Polecany zakochanym, którzy ukończyli 15 lat.
Zapoznaj się z regulaminem pokazu >>

KONCERT WALENTYNKOWY: W ZWIĄZKU Z KOSMOSEM 

12 lutego, godz. 19.15; 14 lutego, godz. 21.30; 17 lutego, godz. 19.00

Najbardziej romantycznym utworom towarzyszyć będą klimatyczne wizualizacje, tworzone na żywo na kopule planetarium.

Wykonawcy: Bojanowicz/Koziak Duo.


UWAGA! Istnieje unikalna możliwość wyznania miłości wśród gwiazd. Każdy, kto w dniach 1-7 lutego 2017 wyśle do nas swoją dedykację — do 120 znaków — na adres randka@kopernik.org.pl, zobaczy swoje wyznanie wyświetlone w planetarium podczas seansu „Konstelacja: Miłość” lub „Księga tysiąca i jednej gwiazdy”!
Ważne: Do maila prosimy dołączyć zdjęcie lub skan biletu na jeden z ww seansów. Zastrzegamy prawo do przeredagowania przysłanego tekstu.