Planetarium na Pikniku Naukowym

Ile wiemy o Ziemi, jej powierzchni i wnętrzu? Jak dbamy o naszą planetę i jak ją rujnujemy? Czego dobrego i czego złego możemy się po niej spodziewać? Jesteśmy tu gośćmi, czy gospodarzami? Zapraszamy 3 czerwca w godz. 11.00 – 20.00 na Piknik Naukowy na PGE Narodowy.

Tematem tegorocznego 21. Pikniku Naukowego jest Ziemia. Wśród licznych atrakcji nie zabraknie aktywności przygotowanych przez planetarium Niebo Kopernika! Zapraszamy na:

„Tajemniczy kształt”
Czym jest telemetria? To pomiar odległości do obiektów za pomocą satelitów z orbity ziemskiej. Będziemy przeprowadzać doświadczenia pomiarowe i odgadywać, jaki kształt mierzymy.

„Patrz w teleskop”
Poznamy budowę teleskopu i jego główne zastosowania. Będzie też czas na obserwacje.
Uczestnicy zadania uzyskają imienny "Certyfikat potwierdzający umiejętność obsługi teleskopu amatorskiego" z pieczątką Nieba Kopernika.

„Rakiety na orbity”
ESERO: Zbudujemy własne papierowe rakiety, a potem. trzy, dwa, jeden, zero... start! - odpalimy je i wyślemy w niebo!


Piknik Naukowy to największa plenerowa impreza w Europie, która udowadnia, że nauka może być naprawdę pasjonująca. Piknik jest dla osób, które interesują się nauką i chcą zobaczyć ją z bliska. Ale jest to też miejsce dla tych, którzy fascynacji doświadczeniami naukowymi jeszcze nie poczuli – piknikowe prezentacje mogą w nich zaszczepić tego bakcyla.