Letnie koncerty w planetarium

Muzyka na żywo w rubryce o oglądaniu sztuki? To nie pomyłka! Koncerty w planetarium to uczta nie tylko dla uszu, ale również oczu. Występującym artystom towarzyszą animacje, tworzone na żywo na kopule planetarium. Możesz zobaczyć najjaśniejsze gwiazdy, odległe galaktyki, planety i inne obiekty kosmiczne.

Oto nasz letni repertuar:

Koncerty pod gwiazdami

6 i 20 lipca, godz. 19.00 – Edwin Szwajkowski piano solo

Posłuchaj kompozycji Schumanna, Chopina i Scriabina w interpretacji Edwina Szwajkowskiego.

27 lipca, 3 sierpnia, godz. 19.00 – Aruto Matsumoto piano solo (fortepian)

Motyw upływu czasu i jego cykliczności znajduje swoje odzwierciedlenie w sztuce. Za sprawą Aruto Matsumoto usłyszymy, jak brzmi próba „zatrzymania czasu” w muzycznej wyobraźni Debussiego i Ravela.

17 i 24 sierpnia, godz. 19.00 – Ryszard Alzin piano solo

Opis koncertu wkrótce.

31 sierpnia, godz. 19.00 – Aventura

Maria Gabryś-Heyke (piano) i Tomasz Woźniak (trąbka) zapraszają na wirtualną wędrówkę po najodleglejszych galaktykach i zakamarkach wszechświata.

Orbita Jazzu

13 lipca, godz. 19.00 – Nanook of the North – Stefan Wesołowski, Piotr Kaliński

Stefan Wesołowski oraz Piotr Kaliński zaprezentują album Nanook of the North. Płyta jest autorskim soundtrackiem artystów do niemego filmu „Nanuk z Północy” (1922 r.). To poetycka opowieść o życiu ludzi w Arktyce. Słuchając muzyki, będzie można ją oglądać na kopule planetarium.

10 sierpnia, godz. 19.00 – Michał Sobierajski piano solo (fortepian)

Daj się oczarować pomysłowym łączeniem jazzowej wrażliwości z popową przystępnością. Posłuchaj szlagierów Franka Sinatry, Eli Fitzgerald, Raya Charlesa czy Elvisa Presleya w wykonaniu Michała Sobierajskiego.

Koncerty dla dzieci

22 lipca i 26 sierpnia, godz. 18.00 – Droga mleczna

Wyruszymy w podróż Droga Mleczną. Przy dźwiękach muzyki klasycznej poznamy zakątki Układu Słonecznego i wybierzemy się jeszcze dalej w kosmos.