Kwietniowe koncerty w planetarium

Wpadnijcie do planetarium na koncert! Będzie coś dla fanów klasyki i muzyki elektronicznej, dla dorosłych i dla dzieci. Sprawdźcie sami!

Koncert pod gwiazdami: Classicpair

Saksofon kojarzony jest głównie z muzyką rozrywkową. Instrument wynaleziony w pierwszej połowie XIX wieku przez Adolfa Saxa szybko trafił do składów orkiestr wojskowych, zespołów grających muzykę popularną, a później wziął udział w rewolucji muzyki, jaką był rozwój jazzu. Tym razem, podczas koncertu duetu Classicpair, usłyszymy saksofon w wydaniu klasycznym i „w towarzystwie” fortepianu. Zabrzmią utwory Davida Maslanki, Frederica Devreese’a, Somei Satoha i Roberta Muczynskiego, a nad głowami słuchaczy rozbłyśnie niebo pełne gwiazd.

6, 13 kwietnia, godz. 19:00 

Dowiedz się więcej o koncercie >
Wydarzenie na Facebooku >

 Koncert pod gwiazdami: Kuba Sokołowski – nowa muzyka amerykańska

Kompozycje fortepianowe Philipa Glassa, amerykańskiego minimalisty, dosłownie migoczą dźwiękami, tworząc brzmieniowe przestrzenie. Jego utwory – choć składają się czasem jedynie z kilku wielokrotnie powtarzanych struktur – nigdy się nie nudzą. Kuba Sokołowski rozpocznie „Koncert pod gwiazdami” poświęcony muzyce amerykańskiej właśnie jedną z takich kompozycji. Będzie to doskonały wstęp dla spokojnie rozwijającego się następnego dzieła autorstwa Mortona Feldmana. Czy artyście uda się później zahipnotyzować słuchaczy utworem „You are getting sleepy” Evana Ziporyna? Kto sam nie usłyszy, ten się nigdy nie dowie.

20 kwietnia, godz. 19:00

Dowiedz się więcej o koncercie >
Wydarzenie na Facebooku >
 Cosmic Live Electronic: Wojtek Szczepanik

Wojtek Szczepanik należy do nurtu „modern classical”. Łączy muzykę klasyczną i klubową, wzbogacając brzmienie fortepianu klubowymi modulacjami syntezatorów, sampli i kontrolerów. Tak różnorodne instrumentarium pozwala artyście tworzyć niebanalne, przestrzenne aranże. Jego muzyka jest refleksyjna i emocjonalna, przepełniona energią, którą jeszcze wzmocni pokaz laserowy, towarzyszący koncertowi.

27 kwietnia, godz. 19:00

Dowiedz się więcej o koncercie >
Wydarzenie na Facebooku >
 Koncert dla dzieci: Cztery pory roku

Obrót Ziemi wokół własnej osi sprawia, że po nocy przychodzi dzień. Dzięki wędrówce naszej planety wokół Słońca, zima zmienia w wiosnę. Koncert „Cztery pory roku” to świetna okazja dla najmłodszych, by poznać procesy napędzające cykle życiowe przyrody. W przestrzeń kosmiczną polecimy przy dźwiękach „Czterech pór roku” Antonia Vivaldiego.

22 kwietnia, godz. 14:00

Dowiedz się więcej o koncercie >