Galaktyka kobiet – 16 kwietnia w planetarium

Interesuje Cię kosmos? Chciałabyś zbudować satelitę, odkryć nową planetę, odwiedzić Międzynarodową Stację Kosmiczną? Nie Ty jedna masz takie marzenia! Przekonaj się o tym – przyjdź 16 kwietnia o godz. 18.00 do planetarium Centrum Nauki Kopernik i poznaj inne dziewczyny, zafascynowane naukami ścisłymi. Razem stworzycie Galaktykę kobiet!

Przemysł kosmiczny i tworzące go innowacyjne firmy oraz instytuty badawcze czekają na młode osoby z otwartymi umysłami i głowami pełnymi pomysłów. Na spotkaniu w planetarium poznasz 6 niezwykłych kobiet, które z sukcesami zajmują się inżynierią kosmiczną, neurobiologią, ochroną środowiska, badaniem najodleglejszych części kosmosu, projektowaniem protez, wytwarzaniem gier szkoleniowych.

Nasze ekspertki:

Dr hab. Agata Różańska – profesor nadzwyczajna w Centrum Astronomicznym Mikołaja Kopernika PAN. Głównym obszarem jej zainteresowań naukowych jest numeryczne modelowanie emisji promieniowania kosmicznego.

Dr Agata Kołodziejczyk – neurobiolożka z kosmiczną misją, założycielka Space Garden Company i główna pomysłodawczyni analogowej bazy Lunares, symulującej warunki panujące na Marsie i Księżycu.

Dr Aleksandra Bukała – dyrektor generalna SENER Polska, członkini zarządu Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego. Uczestniczka kilkudziesięciu międzynarodowych oraz krajowych projektów badawczo‐rozwojowych i innowacyjnych z obszarów inżynierii kosmicznej, obronności i bezpieczeństwa.

Jagoda Gandziarowska-Ziołecka – jedna z fundatorek Fundacji Kosmos dla Dziewczynek, socjolożka, przedsiębiorczyni, mama dwóch córek. Zorientowana na wzmacnianie poczucia wartości dziewczynek i kreowanie środowiska wolnego od stereotypów.

Magdalena Zaraś – pierwsza polska Amazing Woman. Pomysłodawczyni i realizatorka projektu drukowanej w technologii 3D protezy dłoni, która może bardzo ułatwić życie wielu osobom.

Anna Gayer – doktorantka i pracownica naukowo-dydaktyczna na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. Współtwórczyni Warszawskiego Indeksu Powietrza, projektu  realizowanego na zlecenie m.st. Warszawy oraz ekspertka współpracująca z think tankiem Fundacja #13 Centrum Zmian Klimatu i Zrównoważonego Rozwoju.

Daj się zainspirować i poznaj perspektywy przyszłej kariery zawodowej w obszarze nauk ścisłych. Jeśli nie masz pewności, czy to coś dla ciebie – jest szansa, by to sprawdzić.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00, pod kopułą planetarium Centrum Nauki Kopernik. Będziesz mogła osobiście porozmawiać z każdą z ekspertek, zaplanować swoją karierę i dowiedzieć się, jak rozwijać pasje.

Udział w spotkaniu jest darmowy. Wystarczy przyjść! Szczególnie zapraszamy uczennice szkół średnich i studentki pierwszych lat. Mile widziani będę także chłopcy. Informacje na temat spotkania można śledzić na Facebooku oraz stronie ESERO Polska.
 

Spotkanie Galaktyki kobiet odbędzie się w ramach ESERO – projektu edukacyjnego Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA).

Odwiedź stronę ESERO Polska >>